Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Obrazkowo, krwiście i ze stomatologicznym happy endem

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Obrazkowo, krwiście i ze stomatologicznym happy endem

Obrazkowo, krwiście i ze stomatologicznym happy endem

Wraz z początkiem lata do rąk Czytelników trafiło najnowsze, 55. już wydanie dwumiesięcznika „e-Dentico”. Podzielamy wyrażane przez redakcję periodyku przekonanie, że lektura letnia może być przystępnie podana, a przy tym pouczająca i ze wszech miar inspirująca.

Przybliżając kolejny raz sylwetki polskich Mistrzów stomatologii, redakcja tym razem na celownik bierze dorobek dentysty z Warszawy, dr. n. med. Pawła Niewady. Z czytelnikami „e-Dentico” dzieli się on dwoma interdyscyplinarnymi przypadkami z własnej praktyki – obejmującymi zagadnienia z zakresu implantoprotetyki, periodontologii (technika płata przesuniętego dokoronowo i technika tunelowa w leczeniu recesji mnogich) oraz stomatologii estetycznej. Zgodnie z koncepcją przyjętą przez redakcję także tym razem w otwierającym numer dziale „Temat na czasie” jest obrazkowo (90 wysokiej rozdzielczości fotografii), krwiście i ze stomatologicznym happy endem.

Co więcej, pracę dr. Niewady będzie można wkrótce obejrzeć w mobilnej wersji czasopisma, dostępnej w App Store i Google Play. Poza wspomnianymi artykułami redakcja zapowiada publikację filmu dr. Niewady z zabiegu obustronnego podniesienia dna zatoki szczękowej wraz z jednoczasową implantacją.

Wśród prac publikowanych w dziale „Praktyka” polecamy szczególnie kompilację wiedzy na temat okołozabiegowej farmakoterapii i fizykoterapii w chirurgii zatrzymanego dolnego zęba mądrości (dr Grodoń). Dr Jodłowska wraz ze Współautorkami z ŚUM opisuje późne powikłania w rozwoju zębów po leczeniu przeciwnowotworowym pacjentów w wieku rozwojowym. Specyfikę narzędzia endodontycznego Self-Adjusting File 3D opisują Autorzy z łódzkiego UM-edu, a o klinicznym zastosowaniu laseroterapii w ortodoncji wspominają naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Płowdiwie. Autorów artykułów i tych, którzy w Internecie poszukują wiarygodnych informacji naukowych z zakresu stomatologii powinna zainteresować praca dr Grali-Kociak (UM w Łodzi) na temat metod efektywnego wyszukiwania informacji medycznych w bazach Medline i Dentistry & Oral Sciences.

Ponadto Mariusz Oboda i Justyna Pająk we wspólnym artykule wypunktowują dziesięć błędów najczęściej popełnianych przez recepcjonistki i asystentki stomatologiczne w kontakcie z pacjentem. Niezrównany Marcin Otto, tropiąc wątki stomatologiczne w archiwalnej prasie, tym razem pod lupę bierze zasłużony (a przy tym istniejący do dziś) magazyn „Żyjmy dłużej”.

Tym zaś, których interesują aktualne trendy w gabinetowym designie, redakcja poleca tekst Beaty Szymańskiej ilustrowany przykładami z polskich gabinetów i klinik stomatologicznych. Na deser – w sam raz na okres letniej kanikuły – krzyżówka (z większą od nowego roku liczbą nagród).

Red.


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres