Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

O motywacji pacjenta na ogólnopolskiej konferencji AsysDent 2017

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
O motywacji pacjenta na ogólnopolskiej konferencji AsysDent 2017

O motywacji pacjenta na ogólnopolskiej konferencji AsysDent 2017

Podczas drugiego dnia Konferencji AsysDent 2017 z olbrzymim zainteresowaniem uczestników spotkał się wykład dotyczący motywacji pacjentów do regularnych wizyt w gabinecie, prowadzony przez Martę Krukowską – psychologa, trenera i managera w międzynarodowych korporacjach medycznych.

Jak podkreślała w swoim wykładzie Marta Krukowska, bardzo ważne w pracy każdej asystentki i higienistki stomatologicznej jest odróżnienie motywacji pacjenta od przeprowadzanego podczas wizyty instruktażu. – Jeśli doradzamy pacjentowi, jakiej szczoteczki i pasty powinien używać, uczymy go prawidłowego szczotkowania oraz tłumaczymy, że powinien myć zęby dwa razy dziennie, to mamy do czynienia z instruktażem. Motywacją jest natomiast zachęcenie go do prawidłowej higieny jamy ustnej, przedstawienie mu zagrożeń, jakie wiążą się z brakiem tego typu zachowań oraz korzyści, jakie płyną z prawidłowych zachowań higienizacyjnych – mówiła.

Wykład spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestniczek. Podkreślały one, że była to dla nich okazja do zdobycia wiedzy, której nie ma w programie nauki szkolnej oraz programach studiów z zakresu higieny stomatologicznej.

AF


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres