Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

NFZ przypomina o terminie pobierania numerów recept

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
NFZ przypomina o terminie pobierania numerów recept

NFZ przypomina o terminie pobierania numerów recept

Tylko do 30 czerwca br. można skorzystać z ułatwionej procedury pozwalającej na potwierdzenie posiadania uprawnień do pobierania unikalnych numerów recept. Po tym czasie uprawnienia zostaną odebrane, a dostęp do portalu NFZ-u – zablokowany.

Zgodnie z zarządzeniem prezesa NFZ-u, osoba uprawniona, która miała podpisaną umowę upoważniającą do wystawiania recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych, ma przygotowaną przez NFZ ułatwioną procedurę pozwalającą na potwierdzenie utrzymania uprawnień do pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty, którą należy wykonać do dnia 30 czerwca 2017 roku.

Od dnia 1 lipca 2017 r. – po półtorarocznym okresie przejściowym – w przypadku nieprzekazania przez osobę uprawnioną wniosku o utrzymanie uprawnień do pobierania numerów recept zostaną one odebrane, a dostęp do portalu NFZ-u – zablokowany, o ile użytkownik nie korzysta w nim z innych funkcjonalności. Po 1 lipca br. każda osoba uprawniona do wystawiania recept, zgłaszająca się do oddziału wojewódzkiego NFZ-u w celu otrzymania dostępu do systemu informatycznego oraz uprawnień do pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty, będzie miała obowiązek przejść określoną procedurę. Wiąże się to z obowiązkowym osobistym stawiennictwem w oddziale wojewódzkim NFZ-u oraz przygotowaniem kompletu dokumentów wykazanych w odpowiednim zarządzeniu.

– Aby uniknąć niedogodności powtórnego ubiegania się o dostęp do portalu NFZ oraz uprawnienia do pobierania numerów recept przez osoby, które miały z Funduszem podpisaną umowę upoważniającą do wystawiania recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych, zaleca się dotrzymanie terminu złożenia wniosku o utrzymanie uprawnienia do pobierania numerów recept i nawiązania kontaktu z oddziałami wojewódzkimi Narodowego Funduszu Zdrowia przed dniem 30 czerwca 2017 r. – zaznaczono w komunikacie.

Długotrwały ból zęba czy ból głowy (niewykluczone, że także wynikający ze stanu zdrowia jamy ustnej) czasami doprowadza do tego, że pacjenci regularnie i stale przyjmują leki przeciwbólowe. Zapominają przy tym, że takie lekarstwa działają jedynie na objawy, a nie przyczynę schorzenia. Co gorsze, nie pozostają bez wpływu na ogólny stan zdrowia całego organizmu. Zapraszamy na wywiad z dr n. med. Joanną Kusowską, lekarzem internistą i farmakologiem, z Gabinetu Konsultacyjnego „Good Clinical Practice”.

AF

Fot. Archiwum


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres