Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Jak znaleźć dobrego dentystę? Weź pod uwagę opinie innych pacjentów i ceny

3 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Jak znaleźć dobrego dentystę? Weź pod uwagę opinie innych pacjentów i ceny

Jak znaleźć dobrego dentystę? Weź pod uwagę opinie innych pacjentów i ceny

Jak znaleźć dobrego dentystę – przed takim dylematem staje wielu pacjentów, zarówno tych, którzy regularnie dbają o swoje zęby, jak i tych szukających jednorazowej pomocy. Wybierając gabinet stomatologiczny można m.in. zwrócić uwagę na jego renomę, opinie innych pacjentów czy obowiązujący w nim cennik.

Dobrego dentystę najlepiej znaleźć… z polecenia. O opinie dotyczące stomatologów warto popytać rodzinę, przyjaciół i znajomych. Każdy z nich ma z pewnością własne doświadczenia w tym zakresie, więc mogą oni okazać się prawdziwą kopalnią wiedzy. Równie cennym, ale nie zawsze możliwym do zweryfikowania źródłem informacji jest także Internet. Można w nim znaleźć zarówno bezpośrednie strony klinik i gabinetów, jak i rozmaite fora, w których pacjenci wyrażają swoje opinie na temat lekarzy oraz oferowanych przez nich usług. W tym ostatnim przypadku lepiej jest jednak zachować pewną dawkę sceptycyzmu. Z jednej strony, niezadowoleni pacjenci, u których leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, mogą wyrażać się o danym gabinecie w bardzo negatywny sposób, nieraz nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Z drugiej strony, niektóre kliniki, zwłaszcza te większe, mogą wynajmować specjalne firmy PR-owe, zajmujące się budowaniem pozytywnego wizerunku w sieci. W takich przypadkach, gabinet może pochwalić się dużą ilością bardzo pozytywnych komentarzy, również nie zawsze zgodnych z prawdą.

Dobrym sposobem na zweryfikowanie wszystkich pozyskanych od bliskich lub przez Internet wiadomości jest wizyta w wybranej placówce. Powinna być ona czysta, schludna i zadbana, zachęcająca pacjenta do korzystania z jej usług. Warto zwrócić uwagę na jej wyposażenie – czy wydaje się nowoczesne, bezpieczne i sterylnie czyste. Kolejny aspekt to łatwość kontaktu z wybraną kliniką. Dobry dentysta powinien być dostępny nie tylko osobiście, ale także telefonicznie lub mailowo. Jeśli w gabinecie znajduje się recepcja, możemy być pewni, że nie będzie problemu ze skontaktowaniem się i umówieniem na wizytę w dogodnym terminie.

Szukając dobrego dentysty warto też pamiętać, z jakim problemem się do niego zwracamy. Jeśli leczenie ma dotyczyć dziecka, należy poszukać kliniki, która oferuje np. wizyty adaptacyjne oraz posiada kącik zabaw dla maluchów. Jeżeli natomiast pacjent chce u dentysty poddać się terapii ortodontycznej albo protetycznej, najlepiej jest zgłosić się do lekarzy wyspecjalizowanych w tych dziedzinach.

Na koniec dość drażliwa, ale istotna dla wielu osób kwestia cen. Na początek warto jest porównać cenniki kilku klinik z najbliższej okolicy (takie informacje często znajdują się na ich stronach internetowych) oraz odrzucić te najtańsze i najdroższe. Z drugiej strony należy pamiętać, że wysoka cena usług stomatologicznych często jest dowodem ich wysokiej jakości, wykorzystywania najnowocześniejszych metod, technik i materiałów. Oczywiście dobry dentysta otwarcie porozmawia z pacjentem o kwestiach finansowych, zaprezentuje mu plan leczenia i związane z nim koszty. Wówczas dopiero można podjąć decyzję, czy po prostu go na to stać.

Stomatologia się zmienia. Nowoczesne technologie, zaawansowane rozwiązania i znakomite znieczulenia sprawiają, że legendarny „strach przed dentystą” stał się już tylko wspomnieniem. A czy są wśród nas tacy, którzy wciąż boją się wizyty u stomatologa? Sprawdzaliśmy to na ulicach Łodzi.

AF
Fot. Darko Stojanovic, pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dentonet - etyka zawodowa w pracy asysty stomatologicznej
Etyka w pracy asystentek i higienistek stomatologicznych Asysta

W polskim ani unijnym prawodawstwie nie istnieje dokument, który regulowałby etyczne aspekty pracy asystentek stomatologicznych, tak jak w przypadku lekarzy czyni to Kodeks Etyki Lekarskiej. Istnieje jednak kilka zasad, których przestrzeganie gwarant...

Fototapety i plakaty do gabinetu dentystycznego oraz poczekalni Lekarz

Powiedzmy sobie szczerze: wizyty w gabinecie dentystycznym wielu osobom kojarzą się z bólem i dyskomfortem. I mimo iż stomatologia już od dawna nie ma nic wspólnego z wyrywaniem zębów kowalskimi szczypcami przy znieczuleniu w formie haustu czegoś moc...

rodzaje znieczuleń - Dentonet.pl
Rodzaje znieczuleń stomatologicznych - co trzeba o nich wiedzieć? Pacjent

Według statystyk Światowej Federacji Dentystycznej, przeciętny Polak chodzi do dentysty 0,8 razy w ciągu roku, podczas gdy średnia europejska wynosi 1,3 wizyty na rok. Z pewnością przyczynia się do tego strach pacjentów przed bólem – tymczasem stosow...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Gabinet stomatologiczny na Facebooku – jak, po co, dlaczego? Lekarz

Czy Facebook się kończy? To pytanie w internetowej rzeczywistości pada od wielu lat. Słabnącą popularność tego serwisu i jego rychły koniec zapowiadano już wielokrotnie. Dziś też nie brakuje takich opinii. Zapowiedzi póki co nie potwierdzają się, wię...

trójkąt satysfakcji pacjenta - Dentonet.pl
Trójkąt satysfakcji pacjenta w pracy asystentki stomatologicznej Asysta

Praca we współczesnej służbie zdrowia wymaga od personelu nie tylko wykonywania określonych procedur medycznych, ale również troszczenia się o komfort psychiczny pacjenta. Działania, które należy podjąć w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb pacjenta...

osocze bogatopłytkowe - Dentonet.pl
Osocze bogatopłytkowe w stomatologii coraz popularniejsze Pacjent

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi, który podany w określone miejsce stymuluje naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Na najszerszą skalę wykorzystywany jest w medycynie estetycznej i ortopedii, ale coraz częściej osocze bogatopłytko...

Dodaj komentarz (3 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
ula.ciechan
Pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Znajomych, rodzinę, innych lekarzy i wcale nie sugerować się tym, co piszą ludzie w internecie.
Oceń komentarz:     2: : 0 Odpowiedz
www.stomatologia.314.pl www.stomatologia.314.pl
Naszym zdaniem dbanie o opinie Pacjentów w sieci jest równie ważne.
Na codzień dbamy o monitoring opinii wśród naszych Klientów i widzimy jak istotne jest to podczas prowadzenia gabinetów czy klinik.

[komentarz edytowany - treść reklamowa]
Oceń komentarz:     0: : 0
Adam74
A ja uważam, że internet to bardzo dobre źródło informacji, o ile oczywiście nie wierzy się ślepo we wszystko, co jest tam napisane.
Oceń komentarz:     2: : 0
Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres