Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Jak znaleźć dobrego dentystę? Weź pod uwagę opinie innych pacjentów i ceny

3 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Jak znaleźć dobrego dentystę? Weź pod uwagę opinie innych pacjentów i ceny

Jak znaleźć dobrego dentystę? Weź pod uwagę opinie innych pacjentów i ceny

Jak znaleźć dobrego dentystę – przed takim dylematem staje wielu pacjentów, zarówno tych, którzy regularnie dbają o swoje zęby, jak i tych szukających jednorazowej pomocy. Wybierając gabinet stomatologiczny można m.in. zwrócić uwagę na jego renomę, opinie innych pacjentów czy obowiązujący w nim cennik.

Dobrego dentystę najlepiej znaleźć… z polecenia. O opinie dotyczące stomatologów warto popytać rodzinę, przyjaciół i znajomych. Każdy z nich ma z pewnością własne doświadczenia w tym zakresie, więc mogą oni okazać się prawdziwą kopalnią wiedzy. Równie cennym, ale nie zawsze możliwym do zweryfikowania źródłem informacji jest także Internet. Można w nim znaleźć zarówno bezpośrednie strony klinik i gabinetów, jak i rozmaite fora, w których pacjenci wyrażają swoje opinie na temat lekarzy oraz oferowanych przez nich usług. W tym ostatnim przypadku lepiej jest jednak zachować pewną dawkę sceptycyzmu. Z jednej strony, niezadowoleni pacjenci, u których leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, mogą wyrażać się o danym gabinecie w bardzo negatywny sposób, nieraz nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Z drugiej strony, niektóre kliniki, zwłaszcza te większe, mogą wynajmować specjalne firmy PR-owe, zajmujące się budowaniem pozytywnego wizerunku w sieci. W takich przypadkach, gabinet może pochwalić się dużą ilością bardzo pozytywnych komentarzy, również nie zawsze zgodnych z prawdą.

Dobrym sposobem na zweryfikowanie wszystkich pozyskanych od bliskich lub przez Internet wiadomości jest wizyta w wybranej placówce. Powinna być ona czysta, schludna i zadbana, zachęcająca pacjenta do korzystania z jej usług. Warto zwrócić uwagę na jej wyposażenie – czy wydaje się nowoczesne, bezpieczne i sterylnie czyste. Kolejny aspekt to łatwość kontaktu z wybraną kliniką. Dobry dentysta powinien być dostępny nie tylko osobiście, ale także telefonicznie lub mailowo. Jeśli w gabinecie znajduje się recepcja, możemy być pewni, że nie będzie problemu ze skontaktowaniem się i umówieniem na wizytę w dogodnym terminie.

Szukając dobrego dentysty warto też pamiętać, z jakim problemem się do niego zwracamy. Jeśli leczenie ma dotyczyć dziecka, należy poszukać kliniki, która oferuje np. wizyty adaptacyjne oraz posiada kącik zabaw dla maluchów. Jeżeli natomiast pacjent chce u dentysty poddać się terapii ortodontycznej albo protetycznej, najlepiej jest zgłosić się do lekarzy wyspecjalizowanych w tych dziedzinach.

Na koniec dość drażliwa, ale istotna dla wielu osób kwestia cen. Na początek warto jest porównać cenniki kilku klinik z najbliższej okolicy (takie informacje często znajdują się na ich stronach internetowych) oraz odrzucić te najtańsze i najdroższe. Z drugiej strony należy pamiętać, że wysoka cena usług stomatologicznych często jest dowodem ich wysokiej jakości, wykorzystywania najnowocześniejszych metod, technik i materiałów. Oczywiście dobry dentysta otwarcie porozmawia z pacjentem o kwestiach finansowych, zaprezentuje mu plan leczenia i związane z nim koszty. Wówczas dopiero można podjąć decyzję, czy po prostu go na to stać.

Stomatologia się zmienia. Nowoczesne technologie, zaawansowane rozwiązania i znakomite znieczulenia sprawiają, że legendarny „strach przed dentystą” stał się już tylko wspomnieniem. A czy są wśród nas tacy, którzy wciąż boją się wizyty u stomatologa? Sprawdzaliśmy to na ulicach Łodzi.

AF
Fot. Darko Stojanovic, pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dzień Dziecka - Dentonet.pl
Dzień Dziecka – chrońmy najmłodszych przed próchnicą Lekarz

Dziś na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Przy tej okazji warto więc zwrócić szczególną uwagę na zdrowie jamy ustnej u najmłodszych.Według statystyk, z próchnicą boryka się 85% polskich sześciolatków. Wśród 15-latków odsetek ten wzrasta do...

odczuwanie bólu - Dentonet.pl
Dlaczego pamiętamy ból podczas wizyty u dentysty? Lekarz

Pamięć lubi płatać nam figle, również w kwestii bólu. Ten, który najpierw odczuwamy jak męczarnię, po pewnym czasie możemy wspominać jako słabszy albo wręcz przeciwnie – jako silniejszy. Naukowcy Instytutu Psychologii UJ sprawdzają, jak na pamięć ból...

pantomogram zębów - Dentonet.pl
Pantomogram zębów – co to za badanie? Pacjent

Wielu pacjentów w trakcie leczenia stomatologicznego otrzymuje od lekarza zlecenie wykonania zdjęcia pantomograficznego zębów. Na czym polega pantomogram zębów i jak należy się do niego przygotować? Pantomogram zębów to specjalistyczne zdjęcie RTG st...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentonet - etyka zawodowa w pracy asysty stomatologicznej
Etyka w pracy asystentek i higienistek stomatologicznych Asysta

W polskim ani unijnym prawodawstwie nie istnieje dokument, który regulowałby etyczne aspekty pracy asystentek stomatologicznych, tak jak w przypadku lekarzy czyni to Kodeks Etyki Lekarskiej. Istnieje jednak kilka zasad, których przestrzeganie gwarant...

Pacjent wybiera lekarza dentystę... Czym się kieruje w swoim wyborze? Lekarz

- Zleciłem przeprowadzenie ankiety z pytaniem „Kim jest dla Ciebie dobry lekarz?”. Ponad połowa ankietowanych osób odpowiedziała, że dobry lekarz to ten, który dobrze traktuje swojego pacjenta – opowiada w rozmowie z Dentonetem Zbigniew Kowalski, któ...

Polacy u dentysty - Dentonet.pl
Statystyczny Polak odwiedza stomatologa co 15 miesięcy Lekarz

Niemal połowa osób po 35. roku życia nie ma pełnego uzębienia. To wynik tego, że zbyt rzadko odwiedzamy gabinety dentystyczne. Wiele osób boi się dentystów przede wszystkim ze względu na nieprzyjemne doświadczenia z przeszłości. Coraz częściej pacjen...

Dodaj komentarz (3 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
ula.ciechan
Pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Znajomych, rodzinę, innych lekarzy i wcale nie sugerować się tym, co piszą ludzie w internecie.
Oceń komentarz:     2: : 0 Odpowiedz
www.stomatologia.314.pl www.stomatologia.314.pl
Naszym zdaniem dbanie o opinie Pacjentów w sieci jest równie ważne.
Na codzień dbamy o monitoring opinii wśród naszych Klientów i widzimy jak istotne jest to podczas prowadzenia gabinetów czy klinik.

[komentarz edytowany - treść reklamowa]
Oceń komentarz:     0: : 0
Adam74
A ja uważam, że internet to bardzo dobre źródło informacji, o ile oczywiście nie wierzy się ślepo we wszystko, co jest tam napisane.
Oceń komentarz:     2: : 0
Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres