Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2


International Academy of Dental Arts (IADA)

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
International Academy of Dental Arts (IADA)

International Academy of Dental Arts (IADA)

International Academy of Dental Arts (IADA) oficjalnie rozpoczęła swoją działalność wraz z pierwszym organizowanym kursem 17 października 2014 roku. Pomysł założenia IADA powstał w gronie przyjaciół, pasjonujących się stomatologią na najwyższym światowym poziomie. Założeniem działania instytucji było jednoznaczne postawienie na najwyższą jakość kursów dla lekarzy dentystów i techników dentystycznych realizowaną z udziałem światowych liderów poszczególnych dziedzin stomatologii. Projekt opiera się na 3 kluczowych założeniach: jakości, innowacji i efektywności kosztów w codziennej praktyce. Zarówno pierwszy kurs październikowy, jak i kursy planowane na rok 2015 to wyłącznie szkolenia praktyczne, organizowane w niewielkich grupach, dzięki czemu uczestnicy mają bezpośredni kontakt z wykładowcami. Nadaje to ekskluzywny charakter szkoleniom i satysfakcję uczestników, których pozytywne opinie otrzymaliśmy już po pierwszym odbytym kursie. Głównym tematem, który IADA stara się przybliżyć, to niedoceniona w naszym kraju stomatologia odtwórcza z użyciem kompozytu, zarówno w odcinkach bocznych, jak i w estetycznych odcinkach przednich. Aby poziom kursów o tej tematyce spełniał oczekiwania nasze i naszych kursantów nawiązaliśmy współpracę ze Styleitaliano.

Styleitaliano to obecnie potężny ruch skupiający wokół siebie entuzjastów oraz światowej sławy specjalistów zachowawczej stomatologii estetycznej. Przede wszystkim jednak jest to grono przyjaciół, których pasją jest minimalnie inwazyjna stomatologia najwyższej jakości. Największym atutem Styleitaliano jest chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Członkowie grupy wierzą, że współczesny praktykujący lekarz dentysta poptrzebuje celnych, zrozumiałych i łatwych do natychmiastowego wprowadzenia w życie praktycznych wskazówek. Motto Styleitaliano to FEASIBLE, TEACHABLE AND REPEATABLE DENTISTRY, czyli osiągalna, wysokiej jakości stomatologia, łatwa w przekazie, a przede wszystkim dostępna dla KAŻDEGO lekarza, niezależnie od posiadanego talentu. “Możesz to zrobić tak samo jak my!” to ulubiony slogan grupy. Gaetano Paolone i Salvatore Scolavino, to jedni z najbardziej aktywnych i rozpoznawalnych członków organizacji, którzy zgodzili się wesprzeć merytorycznie IADA prowadząc kursy: “Estetyczne odbudowy kompozytowe w odcinku tylnym” oraz “Odbudowy kompozytowe zębów przednich”.

Bezpośrednie wypełnienie kompozytem ubytków w odcinku tylnym stanowi najpopularniejszy zabieg w codziennej praktyce stomatologicznej. Technika warstwowa uznawana jest za skomplikowaną i wymagającą kilku korekt zgryzu. Pomimo istnienia wielu opublikowanych metod używania niniejszej techniki, nasi wykładowcy zmierzyli się z zagadnieniem proponując bardziej uproszczone procedure postępowania. Simultaneous Modelling Technique (Technika Jednoczesnego Modelowania) w znacznym stopniu ułatwia uzyskanie w krótszym czasie doskonałych, naturalnie wyglądajacych rezultatów wymagających minimalnej korekty. Opisana technika została po raz pierwszy przedstawiona “na żywo” przez naszych wykładowców w trakcie październikowego kursu International Academy of Dental Arts w Warszawie, a 2 tygodnie później na kongresie w Paryżu.
Druga część kursu poświęcona jest wypełnieniom pośrednim, metodzie bardzo skutecznej i coraz częściej stosowanej również w naszym kraju, pozwalającej na zachowanie znacznie większej ilości struktur zęba w porównaniu z konwencjonalnymi uzupełnieniami protetycznymi. Wykładowcy pokazują jasne drzewo decyzyjne gdzie i kiedy zastosować metody bezpośrednie, a gdzie uzupełnienia typu inlay/onlay.

Odbudowy kompozytowe zębów przednich to kurs pokazujący jak niesamowite efekty można osiągnąć minimalnie inwazyjnymi metodami odbudowy. Wykładowcy zademonstrują i wykonają na modelach odtwórcze metody warstwowe, technikę doboru koloru, czy zastosowanie efektów oraz przebarwień. Pokażą pracę z indeksem silikonowym oraz zasady opracowania zęba, aby ukryć brzeg wypełnienia oraz jak odbudować bezpośrednio zęby leczone endodontycznie. Sesja praktyczna pozwoli przejść z wykładowcami, krok po kroku, przez wszystkie klasy ubytków na zębach w odcinku przednim oraz odbudować je przy użyciu przygotowanych dla uczestników materiałów.

Oprócz stałego promowania wiedzy w zakresie odbudów kompozytowych, IADA w 2015 roku planuje zaproponować lekarzom kurs praktyczny poruszający zagadnienia wysoce precyzjnych i estetycznych odbudów implantoprotetycznych. Kurs ten zorganizowany wraz z Mediterranean Prosthodontic Institute będzie prowadzony przez jej założyciela dr Fernando Rojas-Vizcaya. W pierwszej połowie roku zaproponujemy również Państwu kurs z chiriugii periodontologicznej prowadzony przez dr Homa Zadeh, Profesora Departamentu Periodontologii, Uniwesytetu Południowej Kalifornii.

Serdecznie zapraszamy na nadchodzące kursy 13 i 14 lutego oraz do odwiedzania strony www.academyofdentalarts.pl w celu uzyskania informacji o kolejnych wydarzeniach.
 

 Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres