Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

e-Dokumentacja: ostatni dzwonek na wprowadzenie systemu

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
e-Dokumentacja: ostatni dzwonek na wprowadzenie systemu

e-Dokumentacja: ostatni dzwonek na wprowadzenie systemu

Chociaż wydaje się, że czasu zostało jeszcze dużo, według informatyków to ostatni dzwonek na wprowadzenie e – Dokumentacji do szpitali i klinik prywatnych. Wdrożenie projektu zajmuje bowiem dokładnie rok czyli tyle ile zostało do daty przymusowego elektronicznego dokumentowania. Obowiązkowo elektroniczną dokumentację trzeba będzie prowadzić od sierpnia 2014 roku.

Obecnie dokumentację medyczną trzeba prowadzić w formie papierowej bądź elektronicznej, jednak wprowadzenie tej elektronicznej nie ominie nikogo. Warto zacząć już dziś, by nie działać pod presją czasu i solidnie przygotować placówkę, jej personel, a także pacjentów do zmian. W trakcie ich wprowadzania mogą także wystąpić rożnego typu komplikacje i problemy, utrudniające pracę, a nagromadzenie tych ostatnich w skali całego kraju po 1 sierpnia 2014 roku może doprowadzić do paraliżu służby zdrowia.

Aby sprawdzić jak lekarzom oraz lekarzom dentystom idzie wprowadzanie systemu, Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia na swojej stronie internetowej publikuje ankietę.

Proponowana ankieta składa się z 23 pytań. Uzyskane informacje z ankiet będą wykorzystane wyłącznie przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia na potrzeby opracowania programu cyklu szkoleń dopasowanego do potrzeb pracowników podmiotów leczniczych.

Jest więc jeszcze czas na to by zawiadomić Centrum Systemów Informacyjnych o problemach podczas wdrażania e-dokumentacji i doszkolić się z tego zakresu.

 

KL


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres