Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Dr n. med. Konrad Walerzak – mistrz stomatologii

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dr n. med. Konrad Walerzak – mistrz stomatologii

Dr n. med. Konrad Walerzak – mistrz stomatologii

Od niemal miesiąca dostępne jest 60. wydanie miesięcznika e-Dentico”. Kontynuując cieszący się uznaniem Czytelników cykl „Mistrzowie stomatologii”, tym razem redakcja prezentuje sylwetkę i dorobek dr. n. med. Konrada Walerzaka z Warszawy.

Bohater wydania jest zarówno lekarzem stomatologii (specjalistą w zakresie chirurgii stomatologicznej), jak i lekarzem medycyny. Może to tłumaczyć podnoszony przez Autora postulat, by leczyć nie tylko zęby (pojedynczy, odseparowany problem natury stomatologicznej), ale całego pacjenta, czemu służyć ma bliska, oparta na zaufaniu współpraca lekarzy różnych specjalności (vide artykuł: „Quo vadis, stomatologio, czyli where do you go, my dentistry?”). Potwierdzeniem powyższej filozofii leczenia są dwie stricte medyczne prace Mistrza publikowane w najnowszym wydaniu periodyku – „Leczenie zespołowe w stomatologii” oraz „Wpływ zespołowego leczenia stomatologicznego na parametry górnych dróg oddechowych”.

Interesujących tematów nie brakuje także w dziale „Praktyka”. Autorzy z Górnego Śląska omawiają zastosowanie kwasu hialuronowego w stomatologii, współczesne poglądy na temat cementowania prac protetycznych na implantach przybliża dr Tomikowski z łódzkiego UM-edu, a kwestię wstępnego postępowania protetycznego w leczeniu implantologicznym opisują Autorzy z Collegium Medicum UJ. Przypadki leczenia uszkodzonych zębów przedstawiają Specjaliści z zakresu protetyki stomatologicznej z UM we Wrocławiu, zaś zjawisko resorpcji zewnętrznej, będącej późnym objawem urazu zęba naświetlają – na podstawie przypadku ze własnej praktyki – Autorki związane ze środowiskiem toruńskim. Z kolei Autorzy ze społecznego WUM-u rzucają światło na nowotworowe komórki macierzyste raka płaskonabłonkowego głowy i szyi, a materiały kompozytowe o właściwościach przeciwbakteryjnych są tematem pracy Autorów z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Ponadto w dziale „Peryskop” Mariusz Oboda („Psychologia w zarządzaniu: hierarchia potrzeb a motywacja personelu gabinetu do pracy”) wskazuje na hierarchię potrzeb pracowników gabinetu i konsekwencje ich zaspokojenia oraz braku zaspokojenia. Natomiast redaktor naczelny „e-Dentico”, dr n. med. Tomasz Maria Kercz („Doktorze, czy to są moje zęby?”) podkreśla znaczenie fotografii we współczesnym gabinecie dentystycznym – zarówno w samym procesie leczenia, jak i komunikacji z pacjentem na każdym etapie przeprowadzanych procedur. Jak w każdym wydaniu, na Czytelników czeka także krzyżówka z nagrodami.

Prenumeratę „e-Dentico” zamówić można przez stronę internetową Dentonet Sklep (http://sklep.dentonet.pl/pl/c/E-dentico/15) lub telefonicznie, pod numerami: (42) 637 02 77 oraz 601 557 879.


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres