Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Brawa dla studentów

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Brawa dla studentów

Brawa dla studentów

40 akcji profilaktycznych w ciągu 8 miesięcy? A więc średnio pięć wydarzeń miesięcznie – to wyniki zabrzańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Studenci z innych części Polski są nie mniej aktywni. Akcje profilaktyczne, skierowane do dzieci i młodzieży, stały się ważnym elementem edukacyjnym i kontrolnym w polskiej stomatologii dziecięcej w całym kraju.

– Działalność profilaktyczna z jednej strony ma na celu rozpropagowanie nawyków prawidłowej higieny jamy ustnej wśród dzieci i młodzieży, z drugiej natomiast pozwala na samorealizację studentów zaangażowanych w tę funkcję – piszą o swoich akcjach studenci zrzeszeni w PTSS.

Dla dzieci i dorosłych

studenci_ptssAkcje skierowane są jednak nie tylko do dzieci. Jak wyglądają? Możliwości jest mnóstwo, a studenci wykorzystują chyba każdą z nich. Są to specjalnie zorganizowane wizyty w szkołach i przedszkolach, ale też spotkania w galeriach handlowych czy podczas miejskich wydarzeń lub festiwali. Łódzcy studenci w ostatnich dniach wzięli udział w akcji profilaktycznej zorganizowanej w pierwszym polskim Dentobusie, ustawionym w centrum miasta.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – kolejna okazja do akcji. W całej Polsce odbywały się wówczas takie spotkania. Najczęściej w galeriach – dla klientów była to okazja na sprawdzenie swojego stanu zdrowia, a dla studentów – na zdobycie bezcennego doświadczenia w pracy z pacjentem.

Kolejny przykład – listopad jest na całym świecie miesiącem walki z nowotworami jamy ustnej. Z tej okazji studenci stomatologii zorganizowali akcję „Niebieskie Usta”.  Akcje profilaktyczne, podczas których studenci uczyli chętne osoby, jak prawidłowo wykonać samokontrolę błony śluzowej oraz w jaki sposób dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, odbyły się w całej Polsce.

Akcje profilaktyczne w szkołach i przedszkolach

– Studenci pomagają przedszkolakom poznać podstawowe zagadnienia związane ze stomatologią. Uczą dzieci prawidłowo myć zęby. Uświadamiają o konieczności dbania o higienę, celem uniknięcia przykrych konsekwencji jej zaniedbywania. Programy dla szkół są poszerzone. W zależności od etapu nauczania, poruszane są kwestie adekwatne do wieku. Uwaga młodzieży koncentrowana jest na budowie i funkcjach struktur jamy ustnej oraz zagadnieniach dotyczących prawidłowego odżywiania – w kontekście zapobiegania chorobie próchnicowej. Uczniowie zapoznają się teoretycznie z profesjonalnymi zabiegami profilaktycznymi, które są oferowane w gabinetach stomatologicznych – relacjonują członkowie PTSS z Zabrza.

Przykłady z ostatnich dni i tygodni? PTSS Białystok informuje o kilku przeprowadzonych akcjach, takich jak pogadanka w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku, dzień otwarty na miejscowym Uniwersytecie Medycznym czy Dzień Mleka w Zespole Szkół Nr 4 w Białymstoku. Podczas wszystkich tych akcji studenci przeprowadzali instruktaż skutecznej higieny jamy ustnej. Robili również przeglądy.

PTSS Bialystok

Działalność profilaktyczna to jedna z kilku najbardziej podstawowych aktywności Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. I za tę działalność młodym ludziom należą się brawa i podziękowania! Dentonet zawsze był, jest i będzie patronem oraz sponsorem tego typu akcji.

Oto jeden z licznych przykładów. Zobaczcie, jak wyglądała akcja profilaktyczna studentów PTSS z Łodzi z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres