Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Abonament radiowo-telewizyjny w gabinecie

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Abonament radiowo-telewizyjny w gabinecie

Abonament radiowo-telewizyjny w gabinecie

Gabinety stomatologiczne prześcigają się w sposobach na umilenie pacjentom oczekiwania na wizytę. Popularnością cieszy się puszczanie muzyki w tle, a także – coraz częściej – posiadanie w poczekalni telewizorów, ustawionych na odbiór popularnych stacji telewizyjnych. Odbiorniki radiowe spotkać można również w gabinetach – muzyka jest przyjemnym dodatkiem do codziennej pracy stomatologa.

Kontrola
Czasem jednak może się zdarzyć, że gabinet odwiedzi kontroler. Osobą, która może sprawdzać wypełnianie obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego może być upoważniony w tym celu pracownik Poczty Polskiej. Powinien wylegitymować się upoważnieniem do wykonywania czynności kontrolnych oraz legitymacją służbową. Ma on również okazać dowód osobisty, jeśli osoba kontrolowana tego zażąda.
Obowiązkiem osoby kontrolowanej jest umożliwienie przeprowadzenia kontroli lub okazanie dokumentów potwierdzających rejestrację odbiorników radiowych i telewizyjnych.

Rejestracja odbiorników
Aby móc opłacać abonament radiowo-telewizyjny, należy najpierw zarejestrować wszystkie odbiorniki radiowe i telewizyjne, które znajdują się w gabinecie. Rejestracji należy dokonać w oddziale Poczty Polskiej w terminie 14 dni od momentu zainstalowania odbiornika w gabinecie.
Rejestracji dokonuje się na firmę, podając dane zgodne z wpisem do CEIDG.

Opłaty
Są dwie wysokości opłat, w zależności od rodzaju zarejestrowanego odbiornika (stan na rok 2015):
– odbiorniki radiowe – 6,50 zł/m-c za każdy 1 odbiornik, co daje 78 zł rocznie,
– odbiorniki telewizyjne lub telewizyjne i radiofoniczne – 21,50 zł/m-c za każdy 1 odbiornik, co daje 258 zł rocznie.
Przy dokonywaniu opłaty abonamentu, kwoty sumuje się.
Można obniżyć kwoty abonamentu, płacąc z góry za kilka miesięcy lub nawet rok. Zniżka obowiązuje jednak tylko w przypadku, gdy abonent wniesie opłatę z góry do 25-go dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

WAŻNE
– Pracodawca ponosi odpowiedzialność za rejestrację wszystkich odbiorników znajdujących się na terenie firmy, nawet jeśli należą do pracowników. Może natomiast zakazać używania prywatnych odbiorników w miejscu pracy lub zobowiązać pracownika do zarejestrowania prywatnego odbiornika i uiszczania związanych z tym opłat.
– Opłacanie abonamentu telewizji kablowej, cyfrowej itp. Nie zwalnia z obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego.
– Abonament radiowo-telewizyjny musi być opłacany bez względu na to, czy jest używany, czy nie.
– Dokument poświadczający rejestrację odbiorników należy przechowywać w siedzibie firmy.

Kara za brak rejestracji wynosi trzydziestokrotność miesięcznej opłaty i wynosi: 195 zł dla odbiorników radiowych oraz 645 zł dla odbiorników telewizyjnych.

Więcej szczegółów: rtv.poczta-polska.pl

KeL
 


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres